Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą na "33 Biegu Niepodległości”!

Już 11 listopada w Warszawie weźmiemy udział w biegu  „Mila Niepodległości” na symbolicznym dystansie 1918 m, a nasi wolontariusze wesprą bieg organizacyjnie. Powstanie także strefa kibicowania przy trasie.

Zachęcamy do odwiedzenia strefy Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą – tam wszystkim chętnym wykonany zostanie bezpłatny pomiar poziomu cukru. Ponadto eksperci opowiedzą o nowoczesnych technologiach badań i leczenia i wprowadzą w temat pomocy osobom chorującym na cukrzycę typu 1. Wspólnie poruszymy temat ważnej roli aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia!


Do strefy aktywności zlokalizowanej przy wejściu głównym do Westfield Arkadi zapraszamy także najmłodszych. W ramach prac kreatywnych razem z animatorami dzieci stworzą biało-czerwone ozdoby. Swoją obecność Fundacja zaznaczy także przy trasie biegu – w Strefie Kibica ulokowanej na wysokości ulicy Nowolipie.
 
Jak co roku 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. W środowisku osób chorujących na cukrzycę cały miesiąc jest poświęcony właśnie tej przewlekłej chorobie. Jestem dumna z udziału naszych młodych Podopiecznych w 33. Biegu o Niepodległość, bo to wyjątkowa okazja do świętowania obu ważnych dat. Właśnie poprzez bieg pokazujemy, że mimo wielu codziennych wyzwań, które są nieustannie w tej chorobie, życie diabetyka jest aktywne i pełne radości. Razem budujemy świadomość, podkreślamy prewencję i to, jak ruch jest konieczny w uregulowaniu prawidłowej glikemii. Nasi Podopieczni są najlepszym przykładem, że można żyć z cukrzycą aktywnie, nie rezygnując z siebie i swoich celów.” – mówi Dagmara Staniszewska, Prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.
 

Sport i aktywne świętowanie niepodległości są dla wszystkich! Cieszę się, że swój udział w biegach, zaangażowanie i pasję pokazują różne grupy –  w tym diabetycy.  Aktywność fizyczna jest istotnym elementem życia osób chorujących na cukrzycę – możliwość złączenia sił przy okazji biegu i to właśnie w miesiącu, w którym szczególną uwagę przykłada się do tematu cukrzycy to szansa na promowanie badań, edukacji i zdrowego stylu życia.” mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Niepodległości.
 
Oficjalna strona wydarzenia: https://biegniepodleglosci.waw.pl/