co

nowego?

30 - lecie FundacjiŚwiętuj z Nami 30 -lecie. Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY.Dziękujemy za wsparcieSerdecznie dziękujemy firmie Molecure za wsparcie finansowe Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą!4. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca·org - Światowy Dzień Cukrzycy 2023Zapraszamy do zapisów i udziału w 4. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca·org - Światowy Dzień Cukrzycy 2023WebinarZapraszamy na webinar p.t. Określenie celów terapii leczenia DM1 (cukrzycy typu 1) w oparciu o zalecenia PTD Kiedy? 18 listopada, sobota Godziny: 11.00 do 12.30ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE (SZCZECIN 2023)Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Świąteczne Warsztaty Plastyczne organizowane przez nasz fundacyjny oddział w Szczecinie. Termin: 2 GRUDNIA 2023 r. godz. 12.00 – 15.00 Miejsce: Dom Kultury „Wspólny Dom” ul. Świętego Marcina 2, SzczecinAndrzejki z FundacjąSerdecznie zapraszamy na integracyjne spotkanie z wróżbami w „Cztery pory roku” w Powsinie. Dla kogo: Dla dzieci z cukrzycą i ich opiekunów (1 dziecko + 1 opiekun), a w miarę wolnych miejsc rodzeństwo i osoby towarzyszące. Kiedy: 26.11.2023 r. w godz. 11.00 - 13.30.Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą na "33 Biegu Niepodległości”!Już 11 listopada w Warszawie odbędzie się "33 Bieg Niepodległości! Fundacyjna Drużyna Podopiecznych weźmie udział w biegu „Mila Niepodległości” na symbolicznym dystansie 1918 m, a nastoletni wolontariusze wesprą bieg organizacyjnie. Powstanie także strefa kibicowania przy trasieWarsztat dietetyczny ONLINEZapraszamy serdecznie.

Światowy Dzień Cukrzycy 2022 - Edukacja chroni nasze jutro

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetyków (IDF) i Światową Organizację Zdrowia (WHO) w odpowiedzi na stały wzrost zachorowań na cukrzycę. Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony co roku 14 listopada, w urodziny Fredericka Bantinga, który w 1922 roku wspólnie z Charlesem Bestem dokonał odkrycia insuliny.

Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) ustaiła, że Światowy Dzień Cukrzycy w 2022 obchodzony jest pod hasłem “Edukacja społeczna w obszarze cukrzycy dla ochrony jutra". Z tej okazji przygotowaliśmy poradnik "Diagnoza i co dalej...?", który pomoże odnaleźć się w cukrzycowej rzeczywistości rodzicom dzieci ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. 

Z okazji tego dnia, życzymy wszystkim wytrwałości i samych dobrych cukrów!