Słodka Polska zagrała w Niemczech!

22 września na boisku przy Hammerling Strasse w Berlinie młodsza z reprezentacji Polski Dzieci z Cukrzycą zmierzyła się z zespołem reprezentującym przedstawiciela Bundesligi – Unionem Berlin.

Trzeba od razu przyznać, że poziom sportowy naszych przeciwników był bardzo wysoki. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że jedno ze spotkań (graliśmy dwa mecze w różnych ustawieniach) zakończyło się wygraną naszych słodkich piłkarzy! Po porażce 3:7 w pierwszym nasi zawodnicy zagrali naprawdę fantastyczne spotkanie i w „niemieckim” systemie 1 plus 7 pokonali Union 3:2. W ataku szalał dosłownie Aleks Kubiak, strzelec dwóch goli. A przed utratą bramek po drugiej stronie boiska ratował zespół Staś Illukowicz, nominalnie grający… na lewym skrzydle. Niemiecki zespół nie do końca wiedział, jak ma sobie poradzić z bramkarzem grającym na wysokości ponad 20 metrów od bramki…

Zwycięstwo chcielibyśmy zadedykować naszemu kontuzjowanemu bramkarzowi – Kajtkowi Gomulcowi. Kajtek, czekamy na Ciebie, już niedługo Ślęza Cup, czekają Juventus, PSG, RB Lipsk!