Relacja ze Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Cukrzyca: chroń swoją rodzinę, to hasło tegorocznego Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą już 5. raz zorganizowała akcję publiczną, mającą na celu szerzenie wiedzy o cukrzycy wśród społeczeństwa. W tym roku stoiska Fundacji można było spotkać aż w sześciu sklepach sieci Auchan: Łomianki, Piaseczno, Janki, Ursynów, Wola Park oraz Marki. Były to dwie aktywnie spędzone soboty (09.11., 16.11). W programie akcji znalazły się między innymi: badania przesiewowe, w tym pomiar glikemii oraz obliczanie BMI, cukrzyca typu 1 i typu 2 – informacje i edukacja diabetologiczna, porady przedlekarskie z zakresu diagnostyki i leczenia cukrzycy, profilaktyka cukrzycowa – porady specjalistów: pielęgniarek, dietetyków, a także edukatorów diabetologicznych oraz atrakcje i konkursy, nie tylko dla dzieci. Dodatkowo, edukatorów fundacyjny można było spotkać w dwóch warszawskich biurowcach oraz placówkach oświatowych. Prowadzili punkty informacyjne oraz pomiary poziomu glukozy we krwi. Łącznie wykonano ponad 1 500 pomiarów zarówno u młodszych, jak i starszych interesantów! Niestety, w każdym z miejsc znalazło się po klika wyników powyżej 180mg%. Wyniki świadczą o tym, że społeczeństwo wciąż zapomina o badaniach kontrolnych. Dlatego zaraz po zakończeniu akcji, pracownicy Fundacji rozpoczęli opracowanie planu działań na przyszły rok.