Szkolenie dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Z dumą informujemy, że 19 listopada nasza Fundacja we współpracy ze Stowarzyszeniem Słodka Jedynka przeprowadziła inauguracyjne szkolenie dla ponad 160 studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z pierwszej pomocy osobie chorej na cukrzycę. Celem szkolenia było wyposażenie przyszłych policjantów w wiedzę i narzędzia, pozwalające im na udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy osobie w stanie hipoglikemii. Na szkoleniu nie mogło więc zabraknąć ćwiczeń praktycznych dotyczących podania glukagonu, scenek obrazujących sytuacje, z którymi mogą się spotkać policjanci, oraz oczywiście pomiarów glikemii. Władzom oraz studentom Szkoły dziękujemy za gościnę i zaangażowanie, oraz liczymy na dalszą współpracę!