co

nowego?

30 - lecie FundacjiŚwiętuj z Nami 30 -lecie. Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY.Dziękujemy za wsparcieSerdecznie dziękujemy firmie Molecure za wsparcie finansowe Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą!4. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca·org - Światowy Dzień Cukrzycy 2023Zapraszamy do zapisów i udziału w 4. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca·org - Światowy Dzień Cukrzycy 2023WebinarZapraszamy na webinar p.t. Określenie celów terapii leczenia DM1 (cukrzycy typu 1) w oparciu o zalecenia PTD Kiedy? 18 listopada, sobota Godziny: 11.00 do 12.30ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE (SZCZECIN 2023)Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Świąteczne Warsztaty Plastyczne organizowane przez nasz fundacyjny oddział w Szczecinie. Termin: 2 GRUDNIA 2023 r. godz. 12.00 – 15.00 Miejsce: Dom Kultury „Wspólny Dom” ul. Świętego Marcina 2, SzczecinAndrzejki z FundacjąSerdecznie zapraszamy na integracyjne spotkanie z wróżbami w „Cztery pory roku” w Powsinie. Dla kogo: Dla dzieci z cukrzycą i ich opiekunów (1 dziecko + 1 opiekun), a w miarę wolnych miejsc rodzeństwo i osoby towarzyszące. Kiedy: 26.11.2023 r. w godz. 11.00 - 13.30.Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą na "33 Biegu Niepodległości”!Już 11 listopada w Warszawie odbędzie się "33 Bieg Niepodległości! Fundacyjna Drużyna Podopiecznych weźmie udział w biegu „Mila Niepodległości” na symbolicznym dystansie 1918 m, a nastoletni wolontariusze wesprą bieg organizacyjnie. Powstanie także strefa kibicowania przy trasieWarsztat dietetyczny ONLINEZapraszamy serdecznie.

NOWE TECHNOLOGIE – warsztaty dla LEKARZY

NOWE TECHNOLOGIE – warsztaty dla LEKARZY

MATERIAŁY Z WARSZTATÓW do pobrania

Serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH WARSZTATACH poświęconych możliwościom wykorzystania NOWYCH TECHNOLOGII w monitorowaniu glikemii i systemie pętli opartej na opensorsowych rozwiązaniach.

Warsztaty dedykowane są środowisku medycznemu. Zapraszamy LEKARZY DIABETOLOGÓW oraz PIELĘGNIARKI DIABETOLOGICZNE.

Termin: 7 kwietnia 2019r. (niedziela) godz. 11.00 - 14.00

Miejsce: siedziba Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, ul. Szpitalna 5/16; 00-031 Warszawa

Warsztaty prowadzą: Mateusz Wachowiec, Tomasz Stachovic, Dino Strzemiński

Konsultant diabetologiczny: dr n. med. Lidia Groele

W ramach spotkania omówione będą następujące zagadnienia:

  1. Ciągły monitoring, jako podstawa funkcjonowania pętli - możliwości wykorzystania systemów CGM i FGM dostępnych na polskim rynku.
  2. Wykorzystanie aplikacji Nightscout w systemie monitorowania glikemii oraz funkcjonowaniu pętli.
  3. Pętle – dostępne opensorsowe rozwiązania: rodzaje systemów, koszt budowy systemu, sposób konfiguracji systemu.
  4. Przedstawienie korzyści z używania systemów oraz wskazanie występujących problemów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: akademia@fundacja-cukrzyca.pl