co

nowego?

PodziękowaniaBardzo dziękujemy firmie Diabetyk24 za przekazanie glukozy na nasze wakacyjne kolonie i turnusy oraz na turniej Insulin On Board Cup 2021DziękujemySerdecznie dziękujemy firmie Kolorowy Świat Bambino - producentowi i dystrybutorowi artykułów szkolnych oraz jej prezesowi, Panu Michałowi Skolimowskiemu, za przekazanie potężnej ilości gadżetów dla naszych podopiecznych!WYLICYTUJ PIERŚCIONEK Z LOGO FUNDACJI I KRYSZTAŁKAMI SVAROWSKIEGO!Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej licytacji pierścionka ze skóry naturalnej i kryształkami Swarovskiego, ufundowany przez firmę Joccos Design!ROZPOCZYNAMY NABÓR NA OBOZY SPORTOWE lato 2021’Z przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie PFRON do organizacji OBOZÓW SPORTOWYCH dla dzieci i młodzieży z Ct1.Poznajcie Słodką Polskę - materiał Łączy Nas PiłkaJeśli ktoś jeszcze nie słyszał o naszych reprezentacjach Słodka POLSKA, koniecznie musi zobaczyć ten materiał!Zapytanie ofertowe dot. projektu: „DIABTEAM – obozy sportowe dla dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1”W związku z realizacją Projektu: „DIABTEAM – obozy sportowe dla dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1” współfinansowanego przez PFRON Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą realizując procedurą zapytania ofertowego, publikuje treść zapytania dotyczącego zamówienia usługi polegającej na organizacji zaplecza do przeprowadzenia obozu sportowego w czerwcu 2021r.Wielkie brawa dla Ambasadorów Fundacji!Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą składa ogromne podziękowania na ręce naszego Ambasadora Piotra Falfusa oraz Agnieszki Dąbrowskiej - Anotniuk dla zespołu firmy Ornsson Solutions za wsparcie w rozwoju interpersonalnym naszej kadry oraz podopiecznych.Firma Dale Carnegie Polska dołącza do grona Darczyńców, wspierających naszą Fundację!Z dumą informujemy, że w 10 maja w Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą odbył się warsztat z Technik Prezentacji, przeprowadzony przez firmę Dale Carnegie Polska.

JUBILEUSZ 25-cio LECIA FUNDACJI

JUBILEUSZ 25-cio LECIA FUNDACJI

Wielkie emocje, mnóstwo wspomnień, uśmiechu i spotkań po latach, czasem po bardzo wielu latach ....

W sobotę, 20 października bieżącego roku, w auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, odbyła się konferencja: „25 lat Fundacji- 25 lat w diabetologii” - obchodziliśmy ćwierćwiecze dzialalności Fundacji. 

Konferencję otwierały warsztaty: „Słodko bez cukru, czyli zdrowe desery domowej roboty” prowadzone przez studentów dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa, przygotowana przez doktrora Stanisława Pawełczaka (bardzo dziękujemy!) przedstawiająca archiwalne sprzęty medyczne używane do prowadzenia cukrzycy w latach 80-tych i 90-tych. Były to między innymi strzykawki, nakłuwacze, igły, glukometry i pierwsze pompy insulinowe.

Po uroczystym otwarciu konferencji rozpoczęto panel dyskusyjny „25 lat Fundacji - 25 lat w diabetologii” z udziałem dr hab. n. med. Agnieszki Szypowskiej - szefa zespołu diabetologii w Katedrze Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członka Rady Fundacji, lek. med. Mari Lipki - diabetologa, członka Rady Fundacji, lek. med. Stanisława Pawełczaka- diabetologa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach oraz Zarządu Fundacji: Wandy Jakubowskiej, Dagmary Staniszewskiej i Sylwestra Manowskiego. Dyskusja toczyła się wokół historii rozwoju diabetologii w Polsce oraz działaniach, jakie podejmowała w danym okresie Fundacja, wspierając swoich Podopiecznych. Doktor Agnieszka Szypowska przedstawiła wyzwania stojące przed współczesną diabetologią. Uczestnicy konferencji zastanawiali się nad oczekiwaniami współczesnych pacjentów diabetologicznych i sposobach ich zaspokojenia.

W dyskusji przedstawione zostały zarówno postępy i osiągnięcia współczesnej  diabetologii, jak i kluczowe kierunki rozwoju działalności Fundacji. Podczas dyskusji znalazło się również miejsce na anegdoty związane z organizowanymi przez Fundację turnusami rehabilitacyjnymi.

Nostalgicznym akcentem była, przygotowana specjalnie na tę okazję, prezentacja blisko tysiąca archiwalnych zdjęć z ponad 60-ciu turnusów rehabilitacyjnych zorganizowanych przez Fundację w ciągu 25-cio letniej działalności.

Rozwój nowych technologii i możliwości ich zastosowania w służbie samokontroli cukrzycy przybliżył uczestnikom Adam Niedziałek w prezentacji „Domowa zamknięta pętla OPEN APS”. Konferencję zamykały prelekcje firm medycznych: Roche Diabetes Care Polska: „Innowacyjne rozwiązania w kontroli glikemii. Accu Check Instant. System Eversense” oraz  Abbott Laboratories Poland: „FreeStyle Libre i telemedycyna- czy kontrola cukrzycy może być prostsza?”.
Zwieńczeniem oficjalnej części konferencji były podziękowania i wręczenie pamiątkowych medali Przyjaciołom Fundacji – osobom i instytucjom od lat wspierającym Fundację dla Dzieci z Cukrzycą w działaniach na rzecz Podopiecznych. Niespodzianką kończącą spotkanie był występ artystyczny Grzegorza Halamy pod tytułem: „Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa”.

To był piękny jubileusz. Ciepły, pełen wspomnień i wzruszeń.

Przyjaciołom Fundacji jeszcze raz składamy wielkie podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie. To ludzie tacy jak Wy budują Fundację !!! Dziękujemy, że byliście z nami w tę sobotę i oczywiście przez ostatnie 25 lat! Wspaniale było móc się z Wami zobaczyć i razem świętować.

BYLIŚMY, JESTEŚMY I BĘDZIEMY DLA WAS !!!