POZYTYWNA DECYZJA MINISTERSTWA ZDROWIA W SPRAWIE REFUNDACJI CGM

Na Facebook'owej stronie serwisu serwisu Diabetycy.eu możemy znaleźć następującą informację:

"WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI

Ministerstwo Zdrowia (w rozmowie telefonicznej z Federacją) informuje, że jest pozytywna decyzja w sprawie refundacji CGM. Pracownicy dostali polecenie przygotowania wdrożenia refundacji. Jak najszybciej!

Cieszymy się, że nasza praca, listy, petycje, telefony i spotkania pomogły w uzyskaniu pozytywnej decyzji.
Bez wątpienia największe zasługi w tym zakresie mają lekarze diabetolodzy -pediatrzy, którzy od dłuższego czasu walczyli o refundację. DZIĘKUJEMY!

UZUPEŁNIENIE:
Odpowiadając na Wasze pytania:
1. Nie znamy dokładnej regulacji. Z pewnością będzie spójna z rekomendacją prezesa AOTM. Nie liczymy na więcej niż w rekomendacji.
2. Nie wiemy, które systemy będą refundowane. Z poprzednich informacji z Ministerstwa Zdrowia wynika, że wszyscy producenci/dystrybutorzy, którzy będą mieć w ofercie system CGM będą mogli starać się o podpisanie umowy z NFZ.
3. Libre to nie CGM ale z pewnością wkrótce będzie dostępny w Polsce. Będziemy informować, gdy tylko się czegoś dowiemy. Z pewnością, i co do tego rozwiązania, Firma podejmie starania o refundację."